Příbramský pohár 10.10.2015

20.10.2015 20:46

V brzkých ranních hodinách vyrazila tři družstva trutnovského gymnastického oddílu do Příbrami, aby zde poměřila svoje síly s ostatními celky Teamgymového sportu. V přeplněné sportovní hale si děvčata zazávodila s týmy Plzně, Prahy, Brna, Třebíče, Chropyně, Klášterce a domácí Příbramí.

Závod se uskutečnil v rámci Českého poháru - Prospect cupu a jednalo se také o již 5. ročník Poháru města Příbrami.

Jako první závodilo družstvo dívek Junior I. Osm děvčat ve věku osm až jedenáct let nejprve předvedlo dvě povedené řady na akrobacii a bylo ohodnoceno druhou nejvyšší známkou ve své kategorii. I série skoků z malé trampolíny, stejně  jako nová pódiová skladba, se gymnastkám vydařila, a tak družstvo slavilo úspěch stříbrnými medailemi a krásným pohárem. První místo obsadil velký rival trutnovských závodnic, TJ Chropyně.

Brzy po času oběda byl zahájen závod Junior II. V nejvíce obsazené kategorii předvedla děvčata vyrovnaný výkon, zabojovala na trampolíně, zvládla solidně novou pohybovou skladbu i akrobacii a z Příbrami si odvezla tolik nepopulární čtvrté místo. To však bylo v konkurenci výborným výsledkem.

Odpoledne přišla na řadu kategorie nejstarší, Junior III. Při rozcvičení skoku dvojného salta schylmo na trampolíně se bohužel zranila jedna z největších opor trutnovského týmu, a tak do závodu už nastoupit nemohla. I přes tuto nemilou událost se děvčatům podařilo v závodě zvítězit a ukázalose, že bojovnost, vůle a improvizace patří k velmi silným vlastnostem týmu.

V rámci Poháru se ještě večer předvedla děvčata z Podkrkonošší v soutěži trií, kde jak název napovídá, soutěží tři závodnice na akrobacii a trampolíně. Dynamicky porvedené série řad a skoků s vysokou obtížností vynesly trutnovské partě opět zlato.

Ve všech směrech náročný den se blížil ke konci a s bilancí jedenácti zlatých a osmi stříbrných medailí vyrazila trutnovská výprava domů. Všichni trenéři přeji zraněné závodnici brzké uzdravení a děkují všem gymnastkám za reprezentaci oddílu. Věří také, že výkonnost se bude ještě zlepšovat a při blízícím se mistrovstím republiky v Teamgymu, jež přivítá 14. listopadu Trutnov, se před domácím publikem předvedou v co nejlepší formě.

 

KH,LO