Bronzový pohár v TeamGymu z Plzně

05.11.2012 10:54

 

První  listopadový víkend si trutnovské gymnastiky kategorie Junior I a Miniteamgym otestovaly  svou výkonnost v pohárovém závodě v Plzni.

Gymnastický potěr v tomto závodě soutěží pouze ve dvou disciplínách a to na akrobacii a trampolíně. Na každém nářadí zařazuje  3 různé  série. Na trampolíně musí být minimálně jedna série přes přeskokové nářadí. Stává se, že nejmenší gymnastky tak skáčou přes bednu, která je vyšší než ony samy.

Pro  některé členky miniteamu  Lokomotivy Trutnov byl závod premiérou a vedly si dobře. Podařilo se jim porazit dva konkurenční týmy a obsadit 8 příčku s rozdílem 0,4 b od medailového umístění.

Změn doznal i tým dívek v kategorii Junior I, ve kterém startovaly dvě nové posily. Své závodní premiéry se zhostily výborně.  Los určil děvčatům jako první disciplínu pohybovou skladbu, která je disciplínou náročnou na synchronizaci všech členek družstva a přesné držení formací na ploše. Až na menší chybičky se v novém složení skladba povedla a rozhodčí ji ohodnotily vysokou známkou 6,9 bodu. Akrobatické řady se salty i řady na trampolíně děvčata předvedla s obrovským nasazením výborně. Na trampolíně obdržely od rozhodčích známku 6,35 bodu, což je dosud jejich nejvyšší známka na tomto nářadí.

V celkovém součtu  jim známka 18,71 bodu bezpečně vynesla třetí příčku, bronzové medaile a pohár. Na prvním místě se umístil domácí FLIK-FLAK Plzeň a na druhém TJ Sokol Řepy.  

ms, sk