Dvojná salta předvedla děvčata poprvé v Příbramském poháru

06.10.2012 22:55

 

Po čtyřměsíční závodní pauze odstartovaly trutnovské gymnastky podzimní část sezóny. První říjnovou sobotu odjely otestovat svou výkonnost do Příbrami, kde se konal závod TeamGymu -  Pohár města Příbrami.

V konkurenci 8 družstev kategorie Junior II nastoupily do závodu gymnastky Lokomotivy Trutnov.

Rozlosování závodu určilo gymnastkám jako první disciplínu akrobacii, která se jim při zařazení nových akrobatických dvousaltových řad vydařila skvěle a v disciplíně přinesla při shodě bodů dělenou první pozici s družstvem KSG Moravská Slavia Brno.

Na pohybovou skladbu děvčata nastupovala s upravenou choreografií se zařazením prvků vyšší obtížnosti. V průběhu cvičení došlo k zaváháním u výdrží balančních prvků a tato chyba je odsunula na třetí příčku v této disciplíně.

Nejvyšší bodové ohodnocení na trampolíně si děvčata po právu zasloužila poprvé  zařazením dvojných salt v podání Elišky Slavkové a Terezy Svobodové.

Vyrovnané výkony všech členek družstva vynesly gymnastky Lokomotivy Trutnov na celkové druhé místo a zisk  stříbrného poháru.

První místo vybojoval KSG Moravská Slavia Brno a třetí místo domácí Sokol Příbram.

Zařazením dvojných salt se tým připravuje na soutěž ve vyšší kategorii podle mezinárodních pravidel UEG, do které by se brzy rád zapojil a pro kterou je tento prvek na trampolíně povinný.

video

ms a sk