Dvojnásobná radost v Třebíči

03.04.2012 20:40

 

Letošní ročník Třebíčského poháru v TeamGymu byl posledním přípravným závodem před nadcházejícím mezinárodním mistrovstvím České republiky v TeamGymu, které se bude konat první květnový víkend v Trutnově.

 

Tělovýchovnou jednotu Lokomotivu Trutnov o.s. reprezentovaly dva týmy v kategorii Junior I (8-11 let) a Junior II (12-16 let).

Jako první nastoupily do závodu mladší gymnastky, které závodem prošly bez zakolísání. Na trampolíně a akrobacii děvčata zapracovala na vyšší obtížnosti sérií. Předvedla salta schylmo i toporně. Konečně si i mladší družstvo přivezlo pohár z velkého celorepublikového závodu. Bronzový pohár je pro všechny velkou odměnou. video

Dívky z týmu Junior II navázaly na stříbrný podzim dalším skvělým druhým místem, když za prvním KSG Moravská Slávia Brno zaostaly o pouhých patnáct setin bodu. Upravená pódiová skladba se čtverými piruetami a náročnějšími gymnastickými skoky sklidila u rozhodčích vysoké bodové ohodnocení. Na akrobacii si poprvé vyzkoušely v první sérii nově nacvičenou dvousaltovou řadu, kterou všech šest děvčat předvedlo bezchybně. Vzhledem k pátečnímu zranění Terezy Svobodové, jedné z opor týmu, byl závod opravdu napínavý až do konce. Děvčata se s tímto handicapem vyrovnala na jedničku. video

Oba  týmy děvčat se v průběhu závodu bouřlivě podporovaly skandováním, čímž si v Třebíči vytvořily takřka domácí atmosféru.

 

ms a sk