Sezóna trutnovské gymnastiky v plném proudu

30.03.2010 14:39

 

Poslední dva březnové víkendy měly trutnovské gymnastky napilno. Družstvo Team Gym Junior I otestovalo svoji výkonnost na závodech OPEN Praha v tělocvičně Sokola Vyšehrad.

V tomto klání se už Trutnovanky musely obejít bez někdejších tahounek Terezy Svobodové a Michaely Bachtíkové, které už v tomto roce věkově postoupily do vyšší kategorie. Družstvo Junior I bylo doplněno o nové cvičenky, pro které byl závod první prověrkou. Druhé místo ze čtrnácti zúčastněných družstev bylo příjemným překvapením pro trenéry i samotné závodnice. Zlato putovalo do Sokola Příbram a bronz vybojovalo družstvo Flik – Flak Plzeň. Lví podíl na zisku stříbrných medailí mají Eliška Krejčí, Eliška Slavková a Pavla Svědirohová, které oproti loňské sezóně nacvičily na akrobacii a trampolíně prvky s vyšší obtížností. Celé družstvo Junior I čeká před nastávajícím MČR v Ostravě 25. dubna ještě spousta práce. Obhájit bronzovou pozici z loňského jara bude při účasti českých a moravských družstev tvrdým oříškem.

 

XXV. ročník závod ve sportovní gymnastice a závod veteránů O Trautenberkův korbel přivedl poslední březnovou sobotu do tělocvičny ZŠ Komenského v Trutnově  bývalé odchovankyně trutnovské gymnastiky a jejich trenéry. Zavzpomínat si přišli z největších nestorů gymnastiky trenéři Václav Hejzák, Dana Kuldová, Hana Ferklová, Milan Dítě a řada dalších trenérů.

V kategorii „A“soutěže dvojic opanovalo družstvo Sokola Hradec Králové – Šárka Jemelková s Kateřinou Lankašovou, o stříbro se zasloužilo družstvo Loko Trutnov – Anna Nesvadbová a Andrea Baudyšová a bronz putoval opět do Hradce Králové ke Kláře Jemelkové a Barboře Konášové.

V kategorii „B“, kde k výsledné známce se připočítává bonifikace za věk si nejlépe vedla dvojice Hana Jarošová a Jiří Matuška před druhou dvojicí Irenou Hamplovou a Ivou Boudovou, třetí místo obsadily nejmladší veteránky Jitka Hanousková a Jana Janková.

V kategorii dorostenek v závodě jednotlivkyň ve víceboji vybojovala zlatou medaili Dominika Hysková ze Sokola Dvůr Králové, druhá byla trutnovská Michaela Bachtíková a třetí královédvorská Sabina Machačová.

sk