Trutnovské sportovní gymnastky mistryněmi republiky

17.05.2010 19:24

Druhý květnový víkend přivítalo Sportcentrum České asociace sportu pro všechny (ČASPV) v Doubí u Třeboně sportovní gymnastky a gymnasty ze třinácti krajů na republikovém šampionátu.

V šestadvacetičlenné nominaci Královéhradeckého kraje si výborně vedly svěřenkyně trenérek Evy Rudolfové a Hany Jarošové z Loko Trutnov. V kategorii žákyně II (roč. nar. 1999-2000) opanovaly stupně vítězů první Eliška Krejčí a druhá Pavla Svědirohová. Ještě jednou děvčata společně s Kamilou Krejčovou, která v jednotlivkyních obsadila 6. místo, vystoupila na stupeň nejvyšší, a to jako vítězné družstvo.

Další radost připravila svým trenérkám Veronika Krejčí, která získala titul mistryně republiky v kategorii starší žákyně (roč. nar. 1997-1998) a měla lví podíl na získání stříbrné medaile v soutěži družstev. K ní přispěly svými výkony i Tereza Svobodová (12. místo) a Lucie Řezníčková z České Skalice (16. místo).

Své zastoupení měly gymnastky Loko Trutnov i v kategorii starších žákyň IV (roč. nar. 95-96). V průběhu celého závodu si dobře vedly Anna Nesvadbová (9. místo) a Michaela Bachtíková (13. místo). V kategorii ženy (roč. nar. 91 a starší) si vyrovnanými výkony Markéty Veselé (5.místo), Andrey Hyskové (6. místo) a Radky Hlaváčkové (8. místo) zajistilo smíšené družstvo reprezentantek Královéhradeckého kraje z České Skalice a Trutnova bronzovou příčku.

sk